Kdo chce bydlet levně, může

Chcete žít trochu jinak a třeba i levněji, než žijí ostatní? Není to problém v žádném ohledu. Dokonce si můžete pořídit i vlastní cenově dostupné bydlení.

Kdo chce bydlet levně, může

Sehnat dnes bydlení, které by stálo alespoň trochu za to a zároveň nebylo až neuvěřitelně drahé, chce dnes detektivní čuch, jako měli ti nejlepší románoví detektivové. Ani slavný Sherlock Holmes by v současnosti s tím měl velké problémy. Je jasné, že existují lokality, kde se hledat nevyplatí. Dobrým příkladem je třeba Praha a její okolí. Tam nic za slušné peníze nenajdete. Problém je, že drahé obytné nemovitosti začínají být standardem i v jiných končinách naší země. Je tak stále složitější najít alespoň slušnou garsonku, za kterou by chtěli méně než milion.

I domek může být pohyblívý

Není ale všem dnům konec. Bydlet se dá slušně a za slušné peníze. Jen se musíte připravit na fakt, že trochu alternativně. Můžete si totiž koupit poměrně levně vlastní mobilní dům. Samozřejmě, že se nejedná o žádný luxus, ale na druhou stranu bydlet v takovém domku určitě není žádná velká katastrofa. Jde o bydlení, které může klidně vyhovovat i menší rodině s dětmi.

Krom ceny nejvíce zájemců zajímá prostornost takovýchto obydlí. Ta samozřejmě není kdovíjak valná, ale interiér je navržen tak, aby vypadal větší než ve skutečnosti je. Podobnost s byty v paneláku je čistě náhodná. Ovšem i byt v paneláku může být poměrně drahý, kdežto i nejmodernější mobilheim se dá pořád pořídit za více méně přijatelnou cenu. Navíc jako bonus získáte i nábytek plus některé elektrospotřebiče, které jsou v dnešních dobách už standardem. Nic není zadarmo, vše je zahrnuto do konečné ceny. I tak je to pěkné gesto. Díky tomu se můžete nastěhovat prakticky hned po podepsání smlouvy.

Sežeňte si levné bydlení

Pozemek

Je tu ale jedna drobná vada na kráse, a sice nutnost vlastnit pozemek. Není potřeba mít rovnou stavební parcelu, mobilní domy nejsou stále evidovány jako stavby, jelikož nemají žádné základy. Bohatě postačí koupit si něco menšího s přípojkou na elektřinu a vodu. Víc dalšího potřebovat nebudete. Takové pozemky se dají sehnat docela levně, když se člověk snaží.

Zveřejněno v Nezařazené