Zažijte skvělé zážitky díky motorkaření

Každý, kdo miluje jízdu na motorce, napjatě čeká na sezónu, kdy bude možné začít jezdit. Zima je vždy dlouhá a když už pak jaro konečně ťuká na dveře, je to ten správný čas vše vyladit, umýt, nablýskat a vyrazit prorážet vítr! Ať už jste začátečník s čerstvým řidičským průkazem nebo se Vám po letech začalo stýskat po tomto koníčku a skvělé jízdě, potřebujete do začátků jednoduchý a spolehlivý stroj.

motorka na cestě

Motorka je symbol svobody, volnosti, zážitků i adrenalinu. Je to skvělá věc, ale myslet musíme především na bezpečí, své i ostatních na silnicích.

Jízda na motorce je mnohdy těžší, než při jízdě autem. Na to by měl začátečník rozhodně myslet. Každý si musí sám u sebe posoudit, na co se cítí, jak moc si věří a dle toho zvolit správný výběr motorky, adekvátně k vlastní situaci. Zda nějakou s nižším výkonem nebo rovnou větší a o něco silnější. Důležité ale je, nesnažit se zbytečně překonat své síly. Postupně se člověk zkušenostmi dostane dál a na motorku, na kterou se na začátku necítil, najednou zvládne levou zadní.

Chopper nebo třeba enduro? Každý má rád něco jiného. Vyberte si dle svého vkusu.

Ojeté nebo nové? To je věc, kterou si rozhodnete dle svého rozpočtu a svých možností.

Pojďme teď ale mrknout na ty vhodné právě pro Vás! 

muž s motorkou

Asi nejvhodnější jsou klasické 125 ccm. Jsou to takové počáteční vstupenky do motorkářského světa. Patří do kategorie lehčích, drobnějších strojů. Nejrychlejší s těmito typy jistě nebudete, počítejte s rychlostí lehce pod stovkou, ale za to takhle motorka má potenciál. Je v ní přesně to, co je do začátku třeba. Máte pocit, že chcete trochu něco víc a více si věříte? Pak volte 300-500 ccm. Jsou to také lehké a ve většině případů drobnější mašiny, ale jejich výkon už je o něčem jiném. 130 km/h na dálnici udržíte s přehledem a na rovince mezi zatáčkami je zábava a adrenalin zaručený.

Později lze omrknout kousky pro pokročilé motorkáře. Ty jsou 600+ ccm. To jsou již silné motorky pro které se již nějaká ta zkušenost určitě hodí. Vhodné je si s vymazlenou mašinou pořídit i ochranné motorkářské oblečení a samozřejmě pořádnou helmu. Není od věci popřemýšlet i nad takzvanou motoškolou. I když už máte řidičský průkaz, v této škole se poté můžete naučit správné návyky ohledně motorky a bezpečí.

Zveřejněno v Moto