Jak doma zabavit batole

Venku není počasí na venkovní hry a váš potomek se začíná nudit? Nezoufejte, doma máte spoustu věcí, které se dají použít ke hře.

Děti baví nové věci a nejlépe ty, které nejsou hračka a vidí je u dospělých. Dovolte dítěti, aby si pohrálo s kuchyňským náčiním. Samozřejmě jen s tím, co je pro něj bezpečné. Vařečky, cedník, plastové misky, to vše ho bude bavit.
chlapeček maluje

Nasypte si do uzavíratelné krabičky čočku, vedle dejte misku, lopatku na písek nebo lžíci. A pak už jen ukažte dítěti, jak pomocí lžíce sypat čočku z krabičky do misky. Hru si pro jistotu nechte na dobu před tím, než chcete vysávat. Pokud se bojíte, že čočka skončí po celé místnosti, dejte pod misku velký pekáč. Když dítě přeci jen něco vysype vedle, zapojte ho do sbírání.

Stanovat nemusíte jen v přírodě. Udělejte si improvizované tepee uprostřed obývacího pokoje a zavzpomínejte na svoje dětství. Přes židle dejte deku a sedněte si s dítětem pod ní. Nezapomeňte na baterku, která je nutná pro každé stanování. Můžete si díky ní prohlížet knížku nebo hrát stínové mini divadlo.

Máte doma už desítky kaštanů, které si přinesete z každé procházky? Vezměte si ještě plato od vajec a nechte dítě, aby lžící vložilo do plata kaštany. Krásně tím procvičí jemnou motoriku a pokusy o samostatné krmení budou úspěšnější.
vykrajování z těsta

Vyrobte si doma klasickou vkládací hračku. Opět využijete kaštany. Vezměte si krabici nebo kyblík od velkého jogurtu a do víčka udělejte otvor velikosti kaštanu. Nechte dítě, aby kaštany vhazovalo jeden po druhém. Bude je to bavit víc než kupovaná hračka.

A nakonec tipy na běžné aktivy. Někdy zapomínáme, že z miminka už máme doma batole, které ledacos zvládne. Nechte batole poprvé kreslit na papír, modelovat zvířátka/kuličku nebo vykrajovat tvary z těsta, když pečete.

Popusťte uzdu své fantazii. Určitě vás napadnou i další hry, které jste hráli jako malí a potřebujete k tomu jen několik běžných rekvizit.