Jak krmit kočky

Čím krmit kočky

Protože kočky jsou masožravci, potřebují získávat výživu ze zdroje živočišných bílkovin. Pro udržení optimálního zdraví zvířete proto musí být krmivo na bázi masa. Určitě nechcete, aby váš drahý mazlíček vyrazil do přírody a lovil sám sebe, že? Právě z tohoto důvodu máme několik vysoce kvalitních komerčních a dobře vyvážených krmiv pro kočky, segregovaných podle věku a zdraví kočky. Kromě toho můžete začlenit pestrou stravu přidáním syrového nebo vařeného masa a mokrého nebo suchého jídla. Ujistěte se, že nekrmíte pouze suchým krmivem, protože to poškozuje jejich zdraví. Přestože kočky milují ryby, nejsou ideální pro každodenní krmení, protože ryby obsahují vysoké hladiny mastných kyselin. To může mít za následek nedostatek vitamínu E u koček, což vyvolává bolestivé vedlejší účinky.

m

Vztah mezi věkem kočky a jídlem:

Krmivo vhodné pro kočky v závislosti na jejich věku je následující:

Koťata: Vyžadují vysoce kvalitní a vyváženou stravu, která se skládá především z mokrého krmiva pro kočky. Vyvarujte se jim krmení syrovým masem a vařenými kostmi.
Dospělé kočky: Jejich potrava by měla být podobná jako u koťat. Mohou však jíst všechny druhy mokrého a suchého jídla, čerstvé nebo vařené maso, kosti a ryby.
Starší kočky: Vzhledem k tomu, že starší kočky mohou mít nějaké zdravotní problémy, je pro ně ideální mokrá strava, která je konzervovaná, vařená nebo čerstvá. Zuby a žaludek jim moc nezatíží.
Kolik byste měli krmit svou kočku?
Množství a frekvence potravy, kterou kočka potřebuje, závisí na její velikosti, věku a hmotnosti. Ačkoli obecná doporučení zmiňují rozsah mezi 24-35 kalorií denně pro normální zdraví kočky, je nejlepší obrátit se na veterináře pro přesné množství.

m

Domácí kočky ve srovnání s toulkami příliš nehýbou tělem. Jako takové může nadměrné krmení vést k obezitě a souvisejícím zdravotním problémům, jako je cukrovka a artritida. Podobně se ujistěte, že se vyvarujete podvýživě prostřednictvím sníženého krmení.

Bez ohledu na věk nebo jiné parametry kočky musí mít neustále přístup k dostatečnému množství a dokonce i přebytečné čisté pitné vodě. Za tímto účelem si kupte vhodné misky na jídlo a vodu a uchovávejte je na čistém, suchém a snadno přístupném místě.

Jak často byste měli krmit své kočky?

Pravidelnost krmení závisí především na jeho věku. Rostoucí koťata vyžadují více potravy na kilogram své tělesné hmotnosti a potřebují krmení každých 4-5 hodin. Od šesti měsíců věku můžete kočkám podávat potravu zhruba jednou až dvakrát denně s nějakým dalším občerstvením a pamlsky.