Nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při tvorbě firemních webových stránek

Webové stránky jsou vizitka Vaší firmy. Pokud jsou provedeny neprofesionálně, nepůsobí profesionálním dojmem ani Vaše firma. Máme pro Vás proto několik nejčastějších chyb, kterým byste se měli vyvarovat.práce na notebooku

  1. Gramatické chyby a úprava

Tyto problémy většinou nastávají, pokud necháte své webovky vytvářet amatérsky. Mnoho firem nechce do úpravy webových stránek moc investovat, a proto to pak dopadá tak, jak to dopadá. Lidé se nedopouští pouze gramatických chyb, ale i naprosto nesmyslných konstrukcí s interpunkcí (místo tří teček, použijí rovnou pět).

  1. Formální úprava textu

Kromě tak důležitých gramatických pravidel, existují i určité normy, které upravují použití čísel, zkratek, tabulek apod. I tyto normy lidé velmi často ignorují a jejich web poté vypadá, jako kdyby jej vytvářelo malé dítě. Správné psaní dat, číslovek a používání velkých a malých písmen v tabulkách není žádným nadstandardem. Měla by to být samozřejmost.

  1. Nekvalitní fotografie

Dalším nešvarem, který stojí za zmínku, je používání nekvalitních fotografií. Pokud nemáte kvalitní profesionální fotografii, raději nevkládejte žádnou. Pokud chcete použít fotografii za každou cenu, zkontrolujte si, jestli není rozmazaná, i když ji zvětšíte na kvalitní velkém monitoru (ne pouze na telefonu).styly webových stránek

  1. Nepřehlednost a mnoho textu

Určitě již jste sami navštívili webovou stránku, na které jste se zaboha nemohli zorientovat a najít potřebné informace v přehršlích textu. Základním pravidlem, kterým byste se měli řídit je pravidlo jednoduchosti. Sekce Vaší webové stránky by měli být jednoznačně odlišeny a měli by být uvedeny pouze důležité informace. Dlouhé monology nikoho na Vaší stránce zajímat nebudou, a naopak by mohli akorát potenciální zákazníky naštvat ve chvíli, co se budou snažit najít konkrétní a praktické informace.
Doufáme, že Vám byl tento článek užitečný a pomohl Vám odhalit ty nejčastější chyby.
 

Zveřejněno v Web