Stavba betonového plotu ohraničuje pozemek na desítky let
O výhodách ohraničení pozemku pevnou neprůhlednou zdí jistě není třeba dlouze hovořit. Především jde o zajištění soukromí, což nelze očekávat ani od živého plotu, ani od drátěného pletiva či dřevěných latěk. Zděná hradba působí na psychiku jako zdroj bezpečného zázemí a ochrany před pohledy zvenčí, zároveň odrazuje určitá individua od případné nezvané návštěvy a nedává jim příležitost sledovat, co se na vašem soukromém pozemku odehrává.
Od cihlové či betonové zdi si slibujeme snížení hluku z ulice a samozřejmě mimo jiné i dlouhou dobu životnosti. Jak je na tom beton ve srovnání s kamenným či cihlovým zdivem?
Oplocení z betonu staví na velmi dlouhé životnosti a trvanlivosti
Zásadní rozdíl mezi betonem a maltou je na první pohled zjevný. Spočívá v samotném obsahu jednotlivých složek. Zatímco základní betonová směs vzniká z písku, cementu a vody, do malty se navíc přidává vápno. Malta je vynikající pojivo k páleným cihlám či tvárnicím, ale pokud byste z malty odlévali např. plochu pro parkování vašeho vozidla před garáží, za několik měsíců či let se materiál začne drolit a rozpadat. Betonová plocha ovšem nikoli, stačí se kupříkladu podívat na bunkry vystavěné v roce 1938 v pohraničí, krátce před okupací republiky hitlerovským Německem. Ty jsou až na pár výjimek zachovalé a téměř v původním stavu.
Odolnost vůči povětrnostním vlivům a velmi dlouhá životnost, která se počítá na desetiletí, je vlastnost, s níž můžete počítat i při stavbě betonového plotu Montáž MPC. A to i tehdy, nejde-li o klasický vojenský bunkr. Jednotlivé díly plotové konstrukce jsou zhotoveny ze speciální certifikované směsi, doplněné ocelovými armaturami, dobře odolávají eroznímu působení vodních srážek, větru, sněhu i mrazu.
Desky, které se zasouvají mezi svislé nosníky, jsou velmi tenké, takže nezaberou na pozemku mnoho místa. I přesto jsou ovšem velice robustní a těžké, každá z nich váží zhruba 80 – 100 kg.