Plováky do bazénu poslouží ke snadnému a efektivnímu dávkování tablet

Bazén sice přináší radost a účinné ochlazení v letních měsících. Ve vlastním zájmu každého majitele by měla být i adekvátní péče a údržba. Jednak tím se dá prodloužit životnost zejména u nadzemního bazénu. A samozřejmostí by měla být pravidelná péče o bazénovou vodu.

plovák

Aby voda byla křišťálově čistá, vyžaduje náležitou péči. Především v době koupací sezóny je zvýšené riziko vzniku řas, množení bakterií. Čistou a zároveň i hygienicky nezávadnou vodu ke koupání zajistíte za pomoci kvalitní bazénové chemie. Tyto přípravky jsou k dostání v koncentrovaném roztoku i jako granulát. Prodávají se však také v tabletách. Pro jejich aplikaci slouží plováky do bazénu, ve kterých se tableta efektivně postupně rozpouští. Nikdy se nesmí dávat tablety volně do bazénu.

Vybírat si můžete plováky do bazénu z nabízeného sortimentu. Jedná se o jeden z nezbytných doplňků v rámci bazénové výbavy.

V rámci péče o bazén je nutné neopomenout

  • čištění stěn i dna v bazénu speciálním kartáčem či vysavačem,
  • pravidelné odstraňování hrubších nečistot z vody,
  • kontrola a potenciální úprava hodnoty pH vody,
  • prevence vzniku řas a bakterií za pomoci k tomu určených přípravků,
  • kontrola filtrace a proplachování pískové náplně.

míč

Péče o bazén před zahájením koupací sezóny

V případě nadzemního bazénu je prvotním krokem výběr místa, které je zapotřebí zbavit travních drnů a veškerého plevele. Po rozbalení je bazén nutné důkladně vyčistit. Ještě před samotným napuštěním je nezbytná kontrola bazénu i příslušenství. V případě sebemenšího poškození je nutné opravit nebo koupit náhradní díl apod. Nadzemní bazén je adekvátní postavit na vhodnou geotextilní podložku či plachtu. Po napuštění je vhodné vodu filtrovat permanentně po dobu 24 hodin. Zhruba po týdnu je třeba zkontrolovat pH vody a případně upravit. Kontrola pH vody se prování právě až když se voda ustálí.