Pozitivní účinky kolagenu na lidské tělo

Kolagen si tělo přirozeně tvoří, ale jeho produkce s přibývajícím věkem postupně rapidně klesá. Produkce začne klesat již po třicátém věku. A jelikož se kolagen vyskytuje v mnoha částech lidského těla, tak jeho snížení se také začne pomalu projevovat ve všech oblastech. Kolagen se vyskytuje například v kůži, vlasech, nehtech, ale i zubech a v pohybovém aparátu, tedy v kostech, vazech, svalech i kloubech. Když začne produkce kolagenu klesat a lidské tělo ho nedostane ve stravě či jinak doplněný, tak se začnou projevovat ve všech oblastech negativní účinky nedostatku kolagenu.

originální žena

Proto je dobré ještě před prvními známkami nedostatku kolagenu začít pravidelně užívat kvalitní kolagen. Jeho účinky se dostavují až za několik týdnů. Ale nevadí, když kolagen začnete užívat až při prvních známkách stárnutí, jako jsou například vrásky. Nebo při bolestech kloubů. I tak bude kolagen účinkovat. Vrásky se zjemní, nebudou se tvořit nové hluboké vrásky, pleť bude pružnější, kolagen také pomáhá bojovat s celulitidou. Také by se měla zmírnit bolest kloubů a jejich praskání a bolavé rozhýbávání. I nehty a vlasy pocítí pravidelné užívání kolagenu a budou zdravější, pevnější a odolnější.

zdravý pohyb

Je ovšem třeba najít kvalitní kolagen. Pro tělo je velmi prospěšný hydrolyzovaný mořský kolagen. Z něho si tělo dokáže vzít vše potřebné a je velmi dobře snášen. Hlavní je pravidelné a dlouhodobé užívání. A nemusíte čekat na první známky bolesti či změn, které vás upozorní na nedostatek kolagenu. Klidně ho můžete začít po třicítce užívat a tím předcházet vzniku bolesti, vzniku hlubokých vrásek a podpořit tak své tělo, svoji mimiku i své zdraví. Samozřejmě je třeba nezapomínat i na kvalitní stravu, spánek, odpočinek, ale i zdravý pohyb a nepostradatelná je i péče o duševní zdraví. Samozřejmě že je třeba o tělo pečovat a dopřát mu to, co v daném věku potřebuje.

Zveřejněno v Nezařazené