Pro pohodu během menstruace

Když se zeptáte svých kamarádek co používají během menstruace, asi vám většina odpoví klasicky – vložky a nebo tampony. Je to jednoduché, protože jsou k dostání všude, existuje celá řada druhů a jejich používání je snadné. Jenže jde o velmi neekologické řešení. Jednorázové menstruační pomůcky jsou odpadem, kterého se za rok vyprodukuje obrovské množství. Přitom je možné jej snížit tím, že se ženy začnou zajímat o ekologičtější řešení, které je zároveň komfortnější a levnější.

žena v kalhotkách

A to je…?
Dnes většina žen slyšela o tom, že existují menstruační kalhotky. Některé ženy si je velmi oblíbily, ale jiné z jejich používání mají strach. Není potřeba se jich bát. Nosí se místo klasických kalhotek, a pojmou všechnu tekutinu během několika hodin, které by jinak pojmula vložka či tampon. Jejich pořizovací cena je sice vyšší, ale vzhledem k jejich opravdu velmi dlouhé životnosti stojí pár korun. Po použití se vyperou a jsou připraveny k dalšímu použití. A to je pro řadu žen nepřekonatelný problém. Přijde jim nehygienické prát takto znečištěné prádlo v pračce. Ale nic na tom není – prací prášky nebo dezinfekce to vyřeší.

černé kalhotky

Menstruační kalhotky pro silnou menstruaci myfemini.cz ochrání ženu před protečením po celou dobu jejich nošení. Jen je třeba zvolit potřebný počet kusů a typ kalhotek. Většinou se mění po takové době, po jaké byste si měnila jednorázové pomůcky. Kalhotky mají několik savých vrstev, díky čemuž pojmou nejen tekutinu, ale i pachy. Jejich používání je natolik komfortní, že jej mohou používat i mladé slečny od první menstruace. Vydrží nejen silnou menstruaci, ale i sport. Dávno neplatí, že menstruační kalhotky jsou k dostání jen v černé barvě a ošklivému střihu. Dnes už máte na výběr z více barev, a mezi střihy najdete dokonce i tanga. Vyzkoušejte novinku na poli menstruačních pomůcek, které si nakonec zamilujete.