Profesionálem z domova

Ne každý je v zaměstnaní spokojený a často proto hledáme způsob, jak se přeorientovat a naučit se novým dovednostem. V minulosti to ovšem byl celkem problém, a to kvůli omezenému přístupu k učebním materiálům, které jsme zpravidla získali pouze ve škole. Jedinou možností byla rekvalifikace, která ovšem vyžadovala opuštění zaměstnaní, což si ně každý mohl dovolit. S moderní dobou se tento problém naštěstí vyřešil, a to online kurzy, které jsou dostupné z počítače, telefonu nebo tabletu. Investování, programování, grafický design nebo i jiné dovednosti lze získat během několika měsíců, a to klidně studováním po večerech nebo o víkendech. Není proto třeba, měnit hlavní zaměstnaní ihned a lze postupně přejít na typ kariéry, který nám více vyhovuje. Velké množství kurzů je přitom dostupné i zdarma a jediné co je potřeba, je čas a chuť učit se novým věcem.

unavený pracovník

Dovednosti včetně certifikace

Dovednostní kurzy, které na internetu nalezneme často nabízí spoustu vědomostí, které jsou potřeba k nalezení nového zaměstnaní. Ne každá firma ale takové kurzy respektuje a mnohdy se tak zájemci setkávali s problémem uznání dovedností, které získali. To je ale již z velké části minulost, a to díky certifikacím, které lze dnes získat po absolvování většiny online výukových systémů.

nová kariéra

Jednoduše si je tak můžete dát přímo do životopisu a oslovit HR pracovníky již při první komunikaci. Díky skvělé dostupnosti a nízkým cenám lze navíc neustále přidávat nové a nové dovednosti a vylepšovat tak svou pozici na pracovním trhu. V mnoha firmách kurzy navíc ocení a často je možné na ně získat i dodatečné finance. Některé z online lekcí navíc lze začlenit do rekvalifikace na úřadu práce a získat kompletní uhrazení ze strany státu. V takovém případě je změna kariéry hračkou a nespokojenost nebo nedostatečně finanční ohodnocení v aktuálním zaměstnaní již nejsou problémem.

Zveřejněno v Web