Zdravější pití

Jak v tom můžeme pomoci my všichni? Překvapivě jednoduše. Více přemýšlet nad tím, z čeho pijeme. Vyměňme PET lahve za jiné, lepší, pro nás i přírodu zdravější! Vhodnou volbou jsou například lahve skleněné. Je to tradiční materiál, který nemění chuť nápojů, nepouští do nich škodliviny. A to také nedělá ani životnímu prostředí!

Skleněná lahev se hodí na občerstvení kdekoli. Ve škole, v zaměstnání, na cestách nebo při sportování. Proč?
nerezové láhve.jpg
Protože je zdravější
Skleněná lahev do našich nápojů neuvolňují toxiny. Jsou hygieničtější i při dlouhodobém opakovaném používání. Tedy za předpokladu, že je udržujeme v čistotě. Ale to není velký problém, protože se snadno myjí a čistí, i za použití ekologických přípravků.

Protože z ní můžeme pít vše
Kvalitní a odolný materiál moderních skleněných lahví nám to umožňuje. Když nám nestačí samotná voda, můžeme do ní dát bez problémů i teplý nápoj. Vychutnat si oblíbený čaj nebo kávu. Hodí se i na trochu hustější nápoje. Můžeme z ní popíjet například zdravé ovocné a zeleninové koktejly.
plastové láhve v rybářské síti.jpg
Protože s námi může být všude
Lahve na pití v nabídce dnešních výrobců jsou z kvalitního borosilikátového skla. Jsou lehké, odolné nárazům a poškrábání. Umožňují tedy i vyrazit s nimi do terénu. Občerstvení nám poskytnou při sportu. Třeba i při delším běhání nebo cyklistice. Pít z nich můžeme při turistice. Dají se použít zkrátka kdekoli, nejsou těžké. A když nám upadnou, nerozbijí se hned na tisíc kousků. V obchodech nabízí skleněné lahve ve spoustě variant. Vybírat lze různé objemy, barvy, ale i různé typy uzávěru.

Protože nám šetří peníze
Voda z kohoutku je mnohem levnější než ta balená. Když si tedy budeme „čepovat“ do lahve vodu z kohoutku místo nakupování té balené, ušetříme peníze. Za rok i tisíce korun. Kohoutková voda dodávaná zákazníkům u nás je kvalitní. Splňuje limity pro pitnou vodu, což v mnoha jiných zemí není samozřejmost. Chlor, který někteří jedinci nemohou vystát, se stará o to, aby byla dodána v dobré kvalitě až do našich domovů. Tzv. zbytkový chlor po natočení do lahve poměrně rychle vyprchá. K jeho odstranění můžeme použít i jednoduché filtry, jejichž pořízení není nákladné.

Zveřejněno v Nezařazené