Dřevěná postel 140 x 200 – nestárnoucí klasika

Důvodů, proč volit lůžko z masivního dřeva, je mnoho. Z těch nejčastěji preferovaných hledisek jmenujme např. zdravotní nezávadnost a využití i pro alergiky, vysokou pevnost, odolnost a dlouhou životnost. Velmi dobře se udržují v čistotě a netrpí na odlupování dýhy, což je typické pro materiály z lisovaných laminovaných desek. Dnes se vyrábí většinou nábytek rozebíratelný, což pro masiv nepředstavuje žádný problém.

ustlaná postel v ložnici

Dřevo sladíte se vším

Dřevo má však jednu podstatnou vlastnost, kterou nelze přičítat žádnému jinému materiálu. Snadno se totiž sladí a přizpůsobí okolnímu prostředí, ať už jsou to bytové dekorace, doplňky, závěsy a záclony, podlahová krytina a malba. V místnosti působí útulně už proto, že dřevo je samo o sobě teplé, a že většina dekorů se dodává v teplých barvách.

Je to přírodní materiál BIO

Výraz BIO je mezi lidmi v současné době jedním z nejčastěji vyslovovaných slov. Je určitou zárukou způsobilosti pro podporu našeho zdraví a znamená, že suroviny těchto výrobků byly pěstované přirozeným způsobem. Dřevo je také svým způsobem přirozené, neobsahuje žádné cizorodé látky, konzervanty, barviva atp. Navíc dokáže i provonět byt, což je typické hlavně pro borový masiv.

dřevěný masiv

Vyberte tu správnou matraci

Dřevěná postel 140 x 200 Dřevěný nábytek borovice masiv.cz je však jen obvodová konstrukce, jež zajišťuje stabilitu, pevnost a nosnost pro matraci, kterou si každý musí zvolit podle svého uvážení. Zde se nabízí celá řada variant, a to vyžaduje zaměřit svou pozornost na problematiku zdravého spaní. Tímto tématem se zabývá mnoho firem, v nabídce jsou matrace s převahou syntetických materiálů, mohou být klasické polyuretanové, z paměťové pěny, s taštičkovými pružinami, s kokosovým vláknem, v sendvičovém provedení, zónované atd. Měly by však být umístěny na pružném lamelovém roštu, který jejich vlastnosti podpoří.

Zveřejněno v Nezařazené