Půjčku si hlavně promyslete

Pokud má člověk finanční potíže, je nad slunce jasné, že se snaží ze všech sil nalézt někoho, kdo mu poskytne půjčku. Protože bez peněz žít nelze, v takových chvílích se dá nanejvýš tak přežívat. A půjčka může být něčím, co čekání na lepší časy usnadní.
Ovšem ne vždy taková půjčka pomůže. Je totiž celá řada různých poskytovatelů, kteří se sice tváří jako učinění spasitelé, jenže jim ve skutečnosti nejde o nic jiného, než o to, jak si přilepšit na cizí úkor. Klidně i na účet někoho, kdo je v takové tísni, že je ochoten učinit mnohé, hlouposti nevyjímaje.
různé měny

A tak jsou tu třeba půjčky, které jsou pro žadatele nedosažitelné, protože jsou u těchto nastavena příliš přísná pravidla, jimž člověk v nesnázích nevyhoví. Ale takoví poskytovatelé nejsou (pro někoho možná překvapivě) těmi nejhoršími. Nepomohou, ale aspoň hrají fér.
Na rozdíl od těch, kdo pomoc i v takové situaci slíbí. Ovšem žádají nějaké ty poplatky předem. V případě jim podobných se totiž nejednou jedná o notně nekalou, neseriózní nabídku. Žadatel totiž musí nejprve zaplatit za vyřízení toho či onoho, jenže čeho se pak může dočkat? Klidně i toho, že mu prostě jednoduše vyhověno není. A je tak ještě chudší, než byl prve, kdy se pro půjčku rozhodoval. Nebo mu sice vyhověno je, ovšem než se vytoužené pomoci dočká, zaplatí tolik, že se z původně zdánlivě výhodné nabídky vyklube něco natolik předražené, že by se pro to nikdy nerozhodl, kdyby věděl od samého začátku, co ho čeká.
Stává se to. A to především v nebankovní sféře, jež není pod natolik přísnou kontrolou jako dejme tomu banky. A vždycky se zřejmě najde někdo, kdo podvodníkům naletí. Protože kdyby byli všichni žadatelé rozumní, nikdo by se do toho nepustil a podobní šejdíři by dávno zmizeli. Což se ale zjevně nestalo.
směsice bankovek

Budete-li tak někdy žádat o půjčku, lze vám vřele doporučit, abyste se někomu, kdo na vás chce peníze předem, vyhnuli velkým obloukem. Protože to žádná seriózní firma nežádá. To chtějí vesměs jen ti, u nichž se žadatel nakonec spálí. A to byste přece nechtěli, že?

Zveřejněno v Nezařazené