Top potraviny, které by vám doma rozhodně neměly chybět


Banán
Jedna z nejlepších suroviny, která by neměla chybět v žádné kuchyni. Banány jsou vhodné především pro sportovce, protože chrání svaly před přetížením, a navíc udržují hladinu cukru v krvi. Mají i mnohé další výhody: zlepšují náladu, pomáhají od únavy a vyčerpání, podporují myšlení i vaši pozornost. Banány je vhodné jíst především ráno nebo dopoledne a můžete je kombinovat například s bílým jogurtem či tvarohem.

musli
 
Ovesné vločky
Skvělá snídaně, která pomáhá zvyšovat hladinu testosteronu, a navíc pozitivně působí na nervovou soustavu i na štítnou žlázu. Ovesné vločky jsou lehce stravitelné, takže se nemusíte bát, že byste po nich přibrali na váze. Navíc obsahují spoustu vlákniny, vitamínů a minerálů.
 
Vejce
Skvělý zdroj mnoha vitamínů a především bílkovin. Mají dobrý vliv na naši paměť, snižují vysoký krevní tlak, a navíc snižují hladinu cholesterolu. Vajíčka je vhodné konzumovat především po cvičení a také v časných ranních hodinách, protože naše tělo je tráví poměrně dlouho. 
 
Borůvky
Lesní plody, bohaté na vlákninu a vitamíny. Jsou vhodné i při dietě, protože obsahují jen minimum kalorií. Podobně jako banány i borůvky mají velice dobrý vliv na paměť a myšlení. Navíc mohou být užitečným pomocníkem při léčbě zánětů močových cest a potíží s afty.
 
Jogurt
Zdánlivě úplně obyčejná potravina, kterou mnozí z nás často snídají. Věděli jste ale o jeho příznivých účincích na náš organismus? Jogurt posiluje náš imunitní systém, pomáhá při zažívacích problémech a snižuje krevní tlak. Navíc obsahuje dostatek bílkovin a je vhodný při hubnutí.

borůvly
 
Ořechy
U oříšků byste si měli dát pozor na střídání různých druhů, protože každý nám poskytuje jiné živiny. Ale obecně jsou prospěšné především pro naše vlasy, nehty a jsou zdrojem zdravých tuků. Také velmi dobře posilují imunitu a samozřejmě obsahují vlákninu.

Zveřejněno v Nezařazené