Záleží na volném prostoru

Pokud budeme stavět dům, tak by bylo vcelku dobré si rozmyslet nejen rozvržení samotných místností, ale u některých rovnou popřemýšlet, kam bychom chtěli asi tak umístit některé nezbytně nutné věci a nábytek, bez kterých se daná místnost neobejde. Pokud vezmeme v úvahu sociální zařízení, tak můžeme vycházet zároveň i z toho, zdali chceme mít dohromady koupelnu a toaletu, nebo by bylo lepší tyto místnosti oddělit. Zde hodně záleží nejen na prostoru, ale zároveň na zdravé úvaze. Pokud bude dům obývat vícero osob, zřejmě by nebylo na škodu tyto dvě části oddělit. Nicméně poslední dobou se na tomto detailu ani moc nelpí. V podstatě je spíš důležité, zdali zvolíme vanu nebo sprchový kout a jak se dále pustíme do díla.

koupelna

První dojem

Velmi důležitý je při vstupu do koupelny první dojem. Mnohdy ho vytvoří vhodně skombinovaný obklad, který vlastně je ihned viditelný. A samozřejmě stranou nezůstává ani dlažba. Velmi pěkný design tvoří umělý kámen a to v různých barvách. Výhodou tohoto materiálu je nejen vzhled, ale jeho vysoká odolnost proti poškrábání, chemickému poškození a samozřejmě proti samotné vodě. Díky tomu je naprosto bezkonkurenční vzhled luxusní koupelny a to i po letech používání. To je velké plus, jelikož správně vybraný materiál pak nám šetří nejen čas, ale bez diskuze i peníze.

moderní koupelna

Barvy a dekory

Dříve se hodně v těchto místech prosazovaly bílé barvy. Naštěstí i to se změnilo. Pozvolna se od těchto materiálů upouští a pomalu se přechází na doplňky ze dřeva. Do menších prostorů se hodí bezpochyby světlejší dřevo a do větších, si můžeme dovolit tmavší barvu. Prim hrají zemité odstíny jako je šedá, šedohnědá, antracitová a další. Rozhodně je na místě i do těchto prostorů pustit barvy a květiny. Nesmíme zapomenout ani na správné osvětlení, kdy jedno centrální svícení je skutečně málo. Detaily nám pomůže zviditelnit například i LED osvětlení zabudované do koupelnové skříňky nebo rovnou do zrcadla.