Moderní technologie jsou zkrátka žádané

Pravdou je, že již neexistuje mnoho kutilů, kteří se sami pustí do opravy automobilu. Navíc složité systémy, elektronické zařízení a různé propojení vyžaduje odborný zásah, aby všechno správně fungovalo. Vše má ale svoje dvě strany a tak není divu, že pohodlí bude vítězit. Žádné špinavé ruce od vazelíny, dehtu, oleje, barev a jiných látek, co pak ani nejdou pořádně umýt. To samé platí o nákupu zbytečného nářadí, které pak zůstane ležet v garáži bez využití. Proto na různých místech naší republiky, se v průběhu roku provádí speciální služby pro řidiče. Zde si mohou nechat zkontrolovat svoje vozidlo a jsou tak upozorněni na případné problémy nebo nedostatky.

benz mercedes

Akce mají úspěch

Cílem takových akcí je především bezpečnost na silnicích a to tím, že se právě odstraní případné nedostatky vozidla. Samozřejmě hraje tak trochu do noty, že jsou převážně zdarma, tak jich přece jenom pár šetřílků využije. Ale nejen těch, jsou mezi nimi i zodpovědní řidiči, kteří jsou naopak rádi, že je odhalený nějaký nedostatek. A tak to skutečně je, mnohdy se totiž jedná o závady, které nejsou vidět pouhým okem. Je hezké, že na pohled vypadá autíčko jako z předních stránek nových trendů vozidel, který samozřejmě má svůj obdiv i v interiéru. Klasické žárovičky w5w -2825-02b-5w-12v-w2-1×9-5d-2blistr/“ rel=“nofollow“>w5w jsou nahrazeny LED svítidly, tudíž to vypadá velmi pěkně. Ovšem na druhou stranu nemá automobil vůbec v pořádku geometrii. A to je bohužel skutečností u mnoha vozidel.

páka

Závada, která není vidět, ale rozdíl je tu patrný

Pokud je geometrie v naprostém pořádku, tak je to pak i jiná jízda. Nedostatek ve špatném seřízení má zásadní vliv na ovladatelnost, komfort samotné jízdy, ale zároveň i ekonomiku provozu. Jen si to bohužel mnozí řidiči ani neuvědomí. S měřením geometrie se rovnou kontrolují vhodné pneumatiky nebo spíše by se mělo říct, zdali je vyhovující na nich vzorek a jeho dostatečná hloubka. Dále se kontrolují kapaliny, které by se měly pravidelně vyměňovat. Prevence je skutečně dobrá věc a každý se získanými informacemi může naložit podle svého nejlepšího přesvědčení.

Zveřejněno v Nezařazené