post

Nekonečný sáček

Zní to jako v pohádce „Nekonečný příběh“ nebo jako pohádka „Ubrousku, prostři se!“ Nic takového. Žádné čáry máry, ale skutečný výrobek, který pomůže chránit přírodu.
 nakupující rodina
V obchodech Kauflandu lze balení dvou ekologických sáčků, které nahrazují klasické jednorázové mikrotenové sáčky, koupit za cenu 29,90 Kč. Jejich zakoupením budete mít dobrý pocit, že děláte něco pro lepší životní prostředí, a tím i pro sebe, protože tyto sáčky jsou:
 
–        lehce omyvatelné vodou
–        mohou se používat dlouhou dobu – „zas a znovu“
–        jsou šetrné k přírodě
 
Sáček 30 x 30 cm je polyesterový, může se prát při teplotě 30 °C. V horní části je opatřen šňůrkou na uzavření a po straně je látkový štítek, kam se lepí etiketa s váhou a cenou. Vložíme do něho vždy jen jeden druh ovoce nebo zeleniny.
 
Společnost Kaufland se tímto výrobkem připojuje k akcím na snižování plastů – „Reset Plastic“, strategii skupiny Schwarz. Tato strategie se skládá z několika částí redukování (Reduce):
 
–        Redesign (používání vlastních značek)
–        Recycle (znovu použít minimálně ¾ odpadu)
–        Remove (spolupráce s nevládními organizacemi při odstraňování plastů z přírody)         
–        Research (výzkum alternativních materiálů a efektivní recyklace)
 ovoce a zelenina
Obchody Kaufland, ale i jiné obchodní a prodejní společnosti také nabízejí jako alternativu k plastovým taškám tašky papírové anebo látkové z BIO bavlny.
 
Do konce tohoto roku chce Kaufland vyřadit jednorázové plastové nádobí a do roku 2025 snížit odpad z plastů nejméně o 20 % a výrobky vlastních značek by měly být v obalech z recyklovatelných materiálů.
 
Plasty mají proti jiným materiálům výhodu v tom, že jsou lehké. Na druhou stranu jsou ale v přírodě těžko rozložitelné. Mnoho plastů končí na nevzhledných skládkách, protože poplatek za skládku je nižší než náklady na dotřiďování a recyklaci plastů. 
 
Proto neváhejte si tyto ekologické sáčky koupit a použít na vaše oblíbené ovoce či zeleninu při každém nákupu.